Чи можна робити перманентний макіяж вагітним?
П
ерманентний макіяж (мікропігментація) – чудова альтернатива декоративній косметиці. З його допомогою кожна жінка зможе підкреслити свою природну красу, зробити зовнішність виразнішою, усунути косметичні дефекти й розпрощатися з необхідністю щодня витрачати час на нанесення макіяжу. Сама процедура займає не більше двох годин, а витончені стрілки, насичений колір губ та ідеальна форма брів тішитимуть довгий час.
Сьогодні зробити перманентний макіяж може кожна жінка, незалежно від віку. Попри безпечність цієї процедури, вона має низку протипоказань і одним із них є вагітність. Чому так? Спробуймо розібратися разом.
Чому не рекомендується робити перманентний макіяж під час вагітності
Лікарі та косметологи рекомендують відмовитися від процедури під час виношування дитини. Це обумовлено наступними причинами:
- Стрес. Як би не хотілося зробити собі перманентний макіяж, багатьом налаштуватися на процедуру деколи не так вже й просто. Страх болю і внутрішні переживання переповнюють практично кожного, хто приходить до майстра. Зі свого боку вагітні жінки можуть більш перехвилюватися через саму процедуру. Важливо уникати ситуацій, здатних викликати стрес.
- Підвищена чутливість. У період виношування дитини може підвищитися чутливість і сприйнятливість шкірного покриву до впливу зовнішніх факторів. У результаті чого зростає ймовірність збільшення больових відчуттів, підвищення артеріального тиску і погіршення загального самопочуття майбутньої мами.
- Ризик інфікування. Цей пункт стосується не тільки вагітних жінок, а й усіх охочих зробити татуаж. Імовірність інфікування зростає в тих випадках, коли бажання заощадити на процедурі бере гору. Тому довіряти свою красу та здоров’я слід виключно професійним майстрам, які працюють із дотриманням усіх правил проведення процедури.
- Перебіг вагітності. Протягом першого триместру важливо відмовитися від будь-яких інвазивних процедур, адже саме в цей період відбувається формування плоду та перебудова гормонального фону в жінки. У другому (починаючи з 28 тижня) і третьому триместрі майбутній мамі необхідно відучуватися лежати на спині, адже в міру зростання плода збільшується тиск на кишківник і порожнисту вену, що може спричинити неприємні наслідки для малюка. До чого це ми ведемо, запитаєте ви? Річ у тім, що процедура нанесення перманенту виконується в положенні лежачи на спині й триває приблизно 1,5-2 години. Навіщо піддавати себе і свою дитину таким ризикам?
Тому найкращим рішенням стане відмова від процедури, навіть попри те, що дуже хочеться зробити собі стрілки, губи або перманентний макіяж брів. Протипоказання, про які ми розповіли, мають переконати вас відкласти візит до косметолога на потім, щоб уникнути небажаних наслідків. До речі, про наслідки…
Що може піти не так після процедури
Якщо вже зайшла мова про можливі ризики, пов’язані з результатом процедури, важливо про них розповісти детальніше. Отже, що ж ще є стримувальним фактором для вагітної жінки:
- Неможливість спрогнозувати результат процедури. На тлі гормональних змін організм може відторгнути пігмент, можлива зміна кольору, також існує велика ймовірність того, що татуаж візьметься плямами. Жоден майстер не зможе гарантувати бездоганний результат.
- Алергія. Навіть якщо ви не схильні до появи алергічних реакцій і ніколи в житті з ними не стикалися, в період виношування дитини все може змінитися. Неможливо повністю виключити негативну реакцію організму на анестезію, а без неї деякі дівчата не готові робити перманентний макіяж. Також підвищується ризик реакції на сам пігмент. Навіть використовуючи високоякісні та гіпоалергенні матеріали в роботі, індивідуальна непереносимість у цьому випадку може раптово проявитися.
- Зміна зовнішності. Ні для кого не секрет, що під час вагітності у жінки можуть злегка збільшитися ніс і губи, змінитися овал обличчя і відтінок брів. Все це безсумнівно призведе до того, що після народження малюка результат татуажу не влаштує. Навіщо вам ці хвилювання?
Наважуючись зробити мікропігментацію, пам’ятайте, що ви робите її на свій страх і ризик. Обіцяти, що результат буде відповідати очікуванням дуже і дуже складно. При цьому, якщо вас не влаштує робота майстра, переробити її буде не так вже й просто. А це все тягне за собою додаткові витрати.
Татуаж під час грудного вигодовування
Окремо варто поговорити про перманентний макіяж у період лактації. Безумовно, жінці важливо мати привабливий вигляд завжди та за будь-яких обставин, але молодим мамам іноді дуже складно виділити повноцінний час на макіяж. Як би того не хотілося, але робити татуаж очей, татуаж брів і губ під час вагітності та в період грудного вигодовування не можна. Причина все та ж – гормональний фон.
І ми знову повертаємося до тих пунктів, про які говорили раніше:
- неможливо гарантувати успішний результат процедури, оскільки організм все ще перебуває в процесі гормональної перебудови;
- алергічна реакція на компоненти пігменту або місцевого анестетика. Зверніть увагу, що прийом антигістамінних препаратів під час лактації може бути протипоказаним.
Тому краще дочекатися закінчення періоду грудного вигодовування і спокійно записатися на процедуру.
Якщо ви хочете зробити собі якісний перманентний макіяж, який підкреслить риси вашого обличчя та приховає дрібні косметичні дефекти, вибирайте тільки перевіреного майстра. Важливо, щоб фахівець із татуажу володів сучасними техніками нанесення перманенту, використовував тільки якісні матеріали, мав достатній досвід роботи та велику кількість задоволених клієнтів. Не економте на процедурі, адже ви ризикуєте отримати зовсім не той результат, за яким прийшли.