Догляд за губами після татуажу
Гарні губи безумовно додають обличчю привабливості. Але не завжди дівчата задоволені їх натуральною формою і відтінком. Тому так популярні послуги косметологів-естетистів. Одна з найвідоміших — татуаж. Він дозволяє створити новий контур рота, додати насичений природний колір і припухлість. Губи відразу стають більшими, виразними та спокусливими.
Це прекрасний варіант для тих, хто хоче покращити свою зовнішність і заощадити час на щоденному макіяжі. Адже олівець і щільна помада перестають бути необхідністю. Також за допомогою татуажу коригують дефекти форми рота, наприклад, асиметрію, маскують рубці та шрами. Всього за 2-2,5 години реально отримати результат, який буде дарувати радість не один рік.
Однак подібна косметологічна маніпуляція вимагає великої обережності. Довіряти свої губи можна тільки досвідченому фахівцю. Також необхідно правильно доглядати за ними після процедури. Дотримання цих простих правил гарантує прекрасний результат, який буде триматися максимально довго.
Чому після татуажу губи вимагають особливого догляду
На щастя, сеанс татуажу не супроводжується надмірним дискомфортом. Адже перед самою процедурою обов’язково наноситься на губки місцеве знеболювальне, яке знижує чутливість до мінімуму. Відчуття від нього можна порівняти з вищипуванням брів. Однак це все одно мікротравма для шкіри. Процедура передбачає її пошкодження мікроскопічною голкою, яка буквально вбиває пігмент всередину. І хоч при сучасній техніці голка проникає лише на 0,5-0,8 міліметра, цього достатньо, щоб тканини відреагували.
Вони червоніють і трохи набрякають. Почервоніння і припухлість тримаються декілька годин після. Потім, в процесі регенерації, шкіра залишається тонкою, стягнутою, чутливою. Щоб її клітини повністю оновилися, знадобиться в середньому місяць.
Саме тому губи після татуажу потребують підвищеної уваги. Недотримання рекомендацій майстра тягне за собою різні неприємні наслідки, від нерівномірного відтінку губ до їх серйозного запалення.
Можливі ризики:
- Нерівний розподіл пігменту, через що колір і контури рота спотворюються.
- Недостатнє приживлення фарби – результату просто не буде видно.
- Рубцювання тканини на місці проколів.
- Запальні процеси внаслідок проникнення бактерій, що можуть перерости у важкі інфекційні захворювання.
- Поява герпесу через падіння імунітету у відповідь на стрес.
- Набряки та припухлості будуть сходити довше, сильніше свербіти та викликати болісні відчуття.
Щоб уникнути подібних неприємностей, перш за все важливо знайти професійного майстра з великим досвідом. Процедура повинна проходити виключно в стерильному кабінеті з дотриманням всіх вимог безпеки. Але косметолога, що викликає впевненість, недостатньо. Щоб все швидко загоїлося, необхідно дотримуватися певних правил. Догляд за татуажем починається задовго до закінчення сеансу.
Як підготуватися до відвідування косметолога
Перш за все слід переконатися у відсутності протипоказань. Будь-які проблеми з організмом роблять результат роботи естетиста непередбачуваним. Пігмент просто не приживеться, тканини будуть гоїтися довше або виникнуть ускладнення.
Коли не можна робити татуаж:
- навіть при незначних пошкодженнях шкірних покривів, ранках, висипаннях, запальних процесах;
- при наявності дерматологічних, психічних, онкологічних та інших хронічних захворювань у гострій формі;
- під час менструації, вагітності, лактації та станів, пов’язаних з нестабільним гормональним фоном;
- при поганому згортанні крові та схильності тканин до рубцювання;
- при цукровому діабеті та інших хворобах, що заважають нормальному загоєнню шкіри, СНІД, гепатит.
Міф про те, що татуаж обов’язково викличе герпес, правдивий лише частково. Якщо людина схильна до цього вірусу спочатку, то такий стрес для організму часто провокує загострення. Тому знижений імунітет вважається відносним протипоказанням. Якщо герпес все ж з’явиться, це може призвести до ерозії. Що своєю чергою змусить пігмент активніше «випадати» зі структури епідермісу. Колір почне тьмяніти.
У деяких випадках допомагає прийом противірусних препаратів приблизно протягом тижня до сеансу і після. Але підтвердити необхідність і виписати ефективні ліки має право тільки висококваліфікований майстер. Самолікування скоріш за все зашкодить.
Робити татуаж губ не рекомендується гіпертонікам. Не можна виключати небезпеку індивідуальної непереносність хімічного пігменту. При будь-яких сумнівах не завадить консультація з лікарем. Якщо ж причин утриматися від візиту до салону немає, все одно варто підготуватися заздалегідь.
Приблизно за тиждень до татуажу бажано використати скраб для губ, щоб вони очистилися від ороговілих частинок, стали гладкими. Їх також потрібно добре зволожити. Для цього підійде будь-який бальзам. Достатньо наносити його щодня протягом тижня. В день процедур від скрабів та іншої активної косметики варто відмовитися. За день до походу в салон і кілька днів після не можна вживати спиртні напої, бо вони пригнічують діяльність імунної системи.
Догляд за губами після татуажу: перші дні
Початковий етап догляду проводить майстер татуажу, як тільки нанесе пігмент. Він продезінфікує ділянку рота антисептиком і нанесе загоювальну мазь. Тієї ж маззю клієнту слід обробляти губи наступні кілька днів. Як правило, це доступний аптечний засіб: Пантенол, Бепантен Плюс або інші аналоги. Потім майстер розпише всі нюанси догляду і скаже, коли прийти на огляд і можливу корекцію. Далі вся відповідальність за швидке загоєння лягає на клієнта.
Догляд за губами після татуажу включає:
- дезінфекцію антисептичним розчином не менше трьох разів на добу;
- часткове вмивання обличчя (не зачіпаючи шкіру біля губ) за допомогою гіпоалергенних засобів з нейтральним Ph;
- нанесення регенерувальної мазі з вітаміном В5 в складі;
- захист від сонця незалежно від сезону.
Дуже важливо регулярно обробляти шкіру рота ватним диском, змоченим у дезінфекційному розчині, наприклад, Мірамістині. Це допоможе уникнути зараження. У ньому не повинно бути спирту, щоб не пересушити й без того запалену шкіру. Після чого на неї наносять мазь, що сприяє відновленню тканин, зволожує і живить епідерміс, не дає йому розтріскуватися.
Проводити ці маніпуляції достатньо 3-4 рази на день протягом перших двох тижнів. За цей період клітини встигають відновитися. Однак до повного загоєння пройде приблизно місяць. Починаючи з десятого дня, достатньо однієї-двох обробок на добу (на останньому тижні замість антисептика можна змочувати вату в чистій воді). Але не варто припиняти їх до повного загоєння.
Відразу після татуажу мочити губи не можна. В ідеалі не контактувати з водою 2-3 дні. Краще відмовитися від рідкої їжі, пити напої через трубочку. Уникати гострої та гарячої їжі, щоб не викликати подразливість шкірного покриву. Це ж стосується зубної пасти – чистити зуби доведеться дуже акуратно.
Вмиватися дозволено з п’ятого дня. Спочатку для цього краще брати тільки кип’ячену воду, адже в ній немає мікробів. Терти рот рушником небажано, досить злегка його промокнути. Засоби для вмивання потрібно брати щадні: пінки, гелі, дитяче мило. Звичайне не підійде.
Як піклуватися про шкіру губ протягом місяця
Набряк проходить за чотири-п’ять днів, у деяких жінок припухлість може зійти набагато швидше. Після чого стануть активно затягуватися ранки. Губи при цьому сверблять і покриваються щільними корочками. Ні в якому разі не можна їх відривати, розчісувати або обкушувати. Це призведе до появи рубців і не дасть пігменту «залягти» в структурі шкірного покриву. Скоринки зійдуть самі, відшарування починається з сьомого дня. Наскільки швидко вони пройдуть, залежить від дотримання всіх гігієнічних заходів.
Остаточний обрис і відтінок татуажу проявляються вже на другому тижні. Після того, як скоринки відпадуть, з’явиться тонкий шар нової шкіри. Вона все ще дуже сприйнятлива до подразників і легко травмується. Тому потрібно продовжувати активне зволоження та живлення.
У косметичці завжди повинен лежати зволожувальний бальзам з високим сонцезахисним фактором. Ультрафіолетові промені згубно впливають на пігмент. Краще уникати попадання прямого сонця на губи протягом мінімум місяця після процедури. Те ж стосується холодного сухого вітру. Оновлювати шар помади доведеться в міру висихання, щоб той не тріскався.
Дуже важливо стежити за тим, як загоюється татуаж. Коли все йде нормально, скоринки поступово стоншуються і відпадають. А губи не набрякають і не болять. У нормі може спостерігатися незначний свербіж і висока чутливість до холодного, гарячого. Якщо ж виникають сильні дискомфортні або болісні відчуття, довго не спадають почервоніння і набряки, скоринки стають грубими, необхідно звернутися до фахівця.
Чи потрібна корекція татуажу
Приблизно через 28-30 днів шкіра відновиться і буде помітний результат, який залишиться з вами протягом року. Якщо загоєння пройшло успішно і пігмент «ліг» рівномірно, корекція не буде потрібна.
Однак реакція на тату у всіх різна. Імунна система здатна просто «усунути» всю фарбу. Або та розподілиться не так, як хотілося б. Тоді потрібно зробити корекцію. Але не раніше, ніж через 30 днів після попереднього сеансу.
Щоб отримати максимально стійкий результат, слід дотримуватися всіх цих правил і індивідуальних порад свого майстра. Саме це є головною умовою відмінного результату, здоров’я і краси губ.
Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂
Dziękuję bardzo
Właściwie to zgadzam się z Tobą mam jednak małe ale… Bądź, Trwaj i pisz dalej, a krytyką nie przejmuj się wcale.
🙏🏻👍🏼
Służysz społeczności blogowej, pięknie składasz frazy. przyjmij najszczersze wdzięczności moich wyrazy 🙂
Fajnego masz bloga i ciekawe na nim treści czy na serwerze wszystko sie zmieści ? pięknie frazujesz słowa zmuszasz przy tym do myślenia tym komentarzem życzę powodzenia 🙂
Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.