Як правильно зробити форму брів, щоб підкреслити переваги обличчя?
Ш
ирокі, тонкі, видовжені чи природні? Яка форма брів підійде вашому обличчю? Це наболіла тема, про яку постійно говорять представниці прекрасної половини. Ну що ж, поговоримо й ми.
Намагаючись наздогнати моду, дівчата то відрощують брови, то вищипують волоски, залишаючи ледве помітну ниточку на обличчі. Результат таких експериментів не завжди тішить, оскільки одна й та сама форма брів може комусь підійти ідеально, а комусь ні. Тому їхню корекцію краще довірити досвідченому майстру або навчитися робити її самостійно. Як саме, спитаєте ви? Ловіть детальний гайд на цю тему.
Як підібрати форму брів під тип обличчя
Якщо ви вирішили взяти ініціативу у свої руки й самостійно надати гарну і, найголовніше, правильну форму бровам, спочатку необхідно розібратися з теоретичною частиною. Отже, існує дві популярні схеми корекції: за типом обличчя та за опорними точками. Яка з них буде найзручнішою – вирішувати вам, тому що тут все індивідуально
Які бувають форми брів
Виділяють шість основних форм брів:
- Прямі. Такі брівки, як правило, не мають зламу або він ледве помітний. Візуально вони виглядають як пряма лінія.
- Вигнуті. Брови мають плавний підйом у середині, при цьому гострі кути відсутні. Це досить рідкісна форма, яка підійде не всім.
- Зі зламом. Ця форма візуально розкриває погляд. Залежно від типу обличчя злам може бути в середині та ближче до кінця брівної дуги. Початок та хвостик брови знаходяться приблизно на одному рівні.
- Висхідна. Тіло брови знаходиться трохи нижче за кінчик з помітним зламом ближче до кінця.
- Будиночком. Основа брів знаходиться вище за кінчики, гострі злами відсутні.
- Округлі або дугоподібні. Це одна з поширених та універсальних форм. Такі брови не мають гострих куточків, перехід від основної частини до хвостика плавний.
Також кожна з перерахованих вище форм може відрізнятися за шириною:
- Тонкі – виглядають ніжно і надають жіночності. Але не варто занадто захоплюватися вищипуванням волосків, оскільки дуже тонкі брови можуть не кращим чином підкреслити пропорції обличчя. Також тонкі брови не рекомендується робити дівчатам із навислими повіками.
- Натуральні – нічого не може виглядати привабливіше, ніж природні по ширині брови. Вони не потребують сильної корекції, достатньо лише видалити кілька зайвих волосків і ви просто чарівні.
- Широкі – зовсім недавно у тренді були широкі брови й багато дівчат так хотіли відповідати модним тенденціям. Обмовимося відразу, такі брови підходять далеко не всім, відростити їх досить складно і на зрілому обличчі вони виглядають грубувато. Якщо широкі брови гармонійно поєднуються з вашою зовнішністю, чому б і не залишити таку красу.
Ще одним важливим критерієм створення правильної форми брів є їхня довжина. Не забувайте дотримуватися балансу довжини й ширини. Але, як і будь-яке правило, тут теж є винятки. Іноді баланс йде задній план, оскільки основним орієнтиром до створення форми можуть бути унікальні риси обличчя.
Вибираємо форму брів під тип обличчя
Ознайомившись з основними формами брів, тепер можемо переходити до класифікації облич.
Умовно їх поділяють такі типи:
- Овальне – довжина обличчя переважає над шириною, щелепа злегка звужена, округле підборіддя, лоб трохи ширше нижньої щелепи. Представницям прекрасної половини з овальним обличчям підійдуть практично всі форми брів;
- Кругле – симетричне обличчя, довжина і ширина якого практично однакові, невисокий лоб, невелике округле підборіддя звужене знизу. Оптимальний варіант для такого типу обличчя – брови з чітко окресленою формою, помітним зламом та коротким кінчиком;
- Квадратне – цьому фізіономічному типу властива рівна висота та ширина. Лоб, щелепа та вилиці однакові по ширині. Важливий критерій для квадратного обличчя – брівки повинні бути закругленими. Укорочені та дуже тонкі брови не підійдуть, з ними риси обличчя будуть грубуватими;
- Прямокутне – така форма схожа з квадратною. Основна відмінність полягає у висоті обличчя – вона більша за ширину. Матимуть добрий вигляд брівки висхідної форми з легким вигином. Багатьма улюблена округла форма в цьому випадку буде недоречною, оскільки вона може візуально витягнути обличчя;
- Трикутне – верхня частина обличчя помітно перевищує нижню. Підняті брови з природним вигином і без гострих арок – безпрограшний варіант. Короткі й прямі брівки не варто робити, вони ще більше збільшать лінію лоба. Занадто широкі брівки теж не підійдуть, вони обтяжуватимуть верхню частину обличчя;
- Ромбовидне – на тлі виражених верхніх вилиць лоб і гостре підборіддя виглядають явно вужче. Дівчатам з таким типом обличчя рекомендується зробити брови з високою аркою, матимуть непоганий вигляд широкі та довгі брівки, а також прямі з плавною аркою;
- Грушоподібне – характерними рисами для “груш” виступають вузький лоб і широка щелепа. Дуже схоже на перевернутий трикутник. Цьому фізіономічному типу підійдуть широкі брівки з вигином і довгастими кінчиками. Таким чином ви врівноважите верхню та нижню частини обличчя.
Якщо вам важко визначити свій тип обличчя і ви боїтеся помилитися з формою брів, тоді наступний спосіб вам точно підійде.
Формуємо красиву форму брів по опорних точках
Зробити брови ідеальними або близькими до них допоможе побудова брів, заснована на правилі “трьох точок”. Напевно, ви чули про них і навіть могли пробувати у такий спосіб моделювати брови. Спробуймо ще раз розібратися, що до чого.
Для перетворення необхідно визначити три важливі точки: початок брови, точка зламу та кінець. Ці точки визначаються шляхом проведення уявних ліній та їх перетину з надбрівними дугами. Для зручності озбройтеся олівцем або дерев’яною шпажкою, яка, напевно є у вас вдома. Починаємо намічати форму ваших бровок:
- Перша пряма лінія проходить через крило носа та внутрішній кут ока. Позначаємо першу точку – початок зростання брови;
- Пряма лінія тягнеться від крила носа до брови через нижній край зіниці. Позначаємо другу точку – вигин;
- Остання пряма лінія проходить через крило носа та зовнішній кут ока і тягнеться до кінця брови. Позначаємо останню точку – закінчення брівної дуги.
Те саме проробляємо з другою бровою. Тепер можна детально опрацювати ескіз, особливу увагу приділяйте симетричності. Перед видаленням зайвих волосків рекомендується пофарбувати брови. Так тоненькі й світлі волоски зможуть трохи заповнити об’єм і надати виразності погляду.
Як працює з формою брів майстер
Якщо ви знаєте, що самостійна корекція брів може не вийти, краще не ставити над собою експерименти. Довіртеся досвідченому майстру, він точно знає, як зробити брови правильної форми, щоб вони гармонійно виглядали на вашому обличчі.
Також не намагайтеся робити корекцію перед перманентним макіяжем. Це особливо важливо, якщо йдеться про пудрове напилення.
Майстер ретельно опрацьовує із клієнтом форму брів, створюючи бездоганний ескіз. У процесі роботи він орієнтується такі особливості зовнішності:
- форму та посадку очей;
- тип обличчя;
- колір волосся;
- початкову форму брів, їх густоту, напрямок зростання тощо.
Звичайно ж, враховуються і побажання клієнта. В результаті отримуємо брівки, які підкреслюють переваги зовнішності, зберігають її природність та привабливість.
На завершення хочеться сказати, що насправді немає точної інструкції щодо того, як правильно зробити форму брів. Головне завдання – не підлаштовуватись під загальноприйняті шаблони, а намагатися знайти індивідуальне рішення, яке повністю відповідатиме не лише вашим вимогам, а й зовнішності.