Як відростити брови: практичні поради
Г
усті та красиві брови вже багато років є мега трендом. Вони надають обличчю виразності та роблять погляд більш відкритим. На жаль, не всім вдається зберегти природну густоту брів: часте вищипування, неправильний догляд, гормональні зміни та інші фактори можуть призвести до їхнього витончення, випадіння і навіть зупинки росту. Багато дівчат починають перечитувати тонну інформації в інтернеті, шукаючи відповідь на найголовніше питання: “Як відростити брови швидко і досягти бажаної густоти?”
У цій статті ми розберемо основні причини повільного росту брів, а також ефективні методи, які допоможуть відновити їхній об’єм у домашніх умовах. Детально розповімо про правильний догляд, харчування, косметичні засоби та навіть професійні процедури, які можуть прискорити ріст нових волосків.
Чому брови ростуть повільно
Якщо ваші брови перестали активно рости, втратили густину і стали зовсім не такими, якими були раніше, важливо спершу розібратися в причинах проблеми. Брови, як і волосся на голові, проходять певні стадії росту, проте на цей процес негативно може впливати безліч факторів. Відновлення вимагає часу, і щоб досягти справді помітного результату, слід спочатку усунути причину уповільненого росту. Тому запасаємося терпінням та підходимо до вирішення нашого завдання максимально серйозно. А спочатку розберемося з тим, що може заважати нам повернути втрачену красу й об’єм брів.
Надмірне та неправильне вищипування волосків
Багато жінок роками вищипували брови в гонитві за модними трендами. Тонкі брівки-ниточки були популярні в 90-х і на початку 2000-х, всі мріяли саме про таких. Через деякий час багатьом довелося зіткнутися з тим, що брови зовсім перестали рости після частого вищипування.
Кожна волосинка брови росте з волосяного фолікула, який знаходиться в шкірі. При частому видаленні волосся цибулина слабшає, а згодом може повністю атрофуватись. Це призводить до того, що нові волоски перестають з’являтися. Особливо небезпечно неправильно захоплювати волоски пінцетом і виривати їх проти росту – це травмує шкіру і може призвести до утворення мікрорубців. Результат один — повна відсутність волосків у пошкодженій зоні.
Генетичні фактори
Генетика визначає колір, форму, густоту та швидкість росту брів. Якщо у вас від природи рідкі та тонкі брівки, то повністю змінити їхню структуру та в рази збільшити об’єм не вийде. На жаль, із генетикою сперечатися ми безсилі. Але зневірятися теж не варто, адже завдяки правильному догляду, використанню перевірених засобів цілком можливо стимулювати ріст волосків, зробити їх міцнішими та здоровішими. А додатковий об’єм за потреби можна надати за допомогою перманентного макіяжу.
Гормональні зміни
Гормони регулюють безліч процесів в організмі, включаючи ріст волосся. У період гормональних змін чи дисбалансу ви маєте всі шанси зіткнутися із проблемою швидкого відрощування брів. Які ж фактори можуть вплинути на досягнення вашої мети?
- Стрес. У моменти сильної емоційної напруги в організмі підвищується рівень кортизолу – гормону стресу. Його надлишок може негативно вплинути на функцію та циклічну регуляцію волосяного фолікула, що призводить до уповільнення росту брів та їх витончення. Тривале перебування у стані хронічного стресу може навіть спровокувати часткове випадіння волосся та зниження запасів поживних речовин.
- Вагітність та післяпологовий період. У цей час в організмі жінки відбуваються серйозні гормональні зміни. При виношуванні дитини рівень естрогенів зростає, що може позитивно позначитись на рості волосся, зокрема брів. Однак після пологів, особливо в період лактації, рівень естрогенів різко падає і разом з ним уповільнюється ріст волосків. Так, цей процес оборотний і через 6 місяців після народження дитини все має нормалізуватися. Тому, якщо ви вирішили відростити брови саме в післяпологовий період, просто зачекайте, поки гормональний фон відновиться.
- Вікові зміни. З роками обмін речовин уповільнюється, що, безсумнівно, позначається на роботі волосяних фолікулів. У період менопаузи рівень естрогенів падає, волоски стоншуються, можуть випадати і навіть переставати рости.
- Ендокринні захворювання. В основному винуватцем уповільненого росту волосків є захворювання щитоподібної залози. Надмірний або недостатній синтез гормонів ЩЗ може позначитися на функціонуванні волосяних фолікулів. І тут, на жаль, без допомоги лікаря-ендокринолога не обійтися.
Неправильне харчування
Для нормального функціонування волосяних фолікулів необхідні поживні речовини, які ми отримуємо з продуктів харчування. Якщо ви сидите на строгих дієтах, не дотримуєтеся збалансованого раціону і відмовляєтеся від низки продуктів, ризик зіткнутися з уповільненим ростом брів значно підвищується. Організму просто нема звідки черпати поживні речовини для підтримки важливих процесів, що протікають у нашому тілі.
Як відростити густі брови в домашніх умовах
Отже, наша мета – повернути брівкам густоту. Але спершу важливо відзначити кілька важливих нюансів: їх відновлення потребує терпіння, комплексного догляду і системного підходу. Тому, якщо ви готові до кропіткої роботи, розберімо найефективніші методи, які допоможуть вам досягти бажаного результату.
Відмова від вищипування
Як би банально це не звучало, але доведеться відкласти пінцет убік і дати бровам повноцінно відновитись. Знаємо, що з часом волоски, що хаотично ростуть, можуть дратувати, з’являється бажання трохи підправити форму брів. Якою б сильною не була спокуса, краще зайвий раз цього не робити.
Догляд за зоною росту брів
Це не менш важливий етап на шляху до брівок мрії. Що сюди входить:
- масаж. Легкі масажні (кругові) рухи та розтирання області брів допоможуть покращити кровообіг, а разом із ним і доставляння важливих мікроелементів до волосяних цибулин і “розбудити” їх. Масаж можна робити пальцями або скористатися м’якою зубною щіткою. Починайте масажувати область, рухаючись від перенісся до скронь (у напрямку росту волосся). Щоб не травмувати шкіру, використовуйте олію;
- 1-2 рази на тиждень скрабуйте зону росту брів. Це необхідно для того, щоб прибрати ороговілі частинки епідермісу, через які новим волоскам іноді просто складно пробитися. Плюс до всього цей етап догляду додатково покращуватиме кровообіг і стимулюватиме ріст брів.
Також не зайвим буде щоденне розчісування волосків. Ви не тільки акуратно укладете їх, але й зробите невеликий додатковий масаж.
Використання косметичних засобів
Звичайно, без косметичних засобів не обійтися, адже це перевірені часом помічники. При регулярному використанні можна швидко відростити брови та помітно покращити їх стан.
Дуже добре в цій справі зарекомендували себе олії. Це доступний та вкрай ефективний продукт, який може дозволити собі кожен. Придивіться до наступних олій:
- рицинова — про неї багато говорити не доведеться, оскільки про властивості даного масла всі і так добре знають. У ньому містяться білки, жирні кислоти та важливі макро- та мікронутрієнти, які живлять волосяні фолікули, пробуджують їх та стимулюють ріст нових волосків;
- кокосова – не менш популярна олія для догляду за волоссям (брів у тому числі). У ньому міститься лауринова кислота, яка здатна проникати всередину волосяного стрижня та відновлювати його структуру. Також масло багате вітаміном Е – потужним антиоксидантом та поживною речовиною. Що ж ви отримуєте внаслідок використання цього засобу? Запобігання випадінню та ламкості волосків, активний ріст, кондиціювання, живлення та зволоження;
- оливкова – так само як і кокосова, оливкова олія може глибоко проникати в структуру волосків. У ній містяться мононенасичені жирні кислоти, широкий спектр вітамінів (А, Е, С, В) та мінералів, які позитивно впливатимуть на ріст брів;
- реп’яхова – це ще одна перевірена часом олія, яка здатна врятувати ситуацію. До речі, її ефективно застосовувати в парі з рициновою. У реп’яховій олії містяться вітаміни групи B, вітаміни A, E, C, PP, мінерали, жирні кислоти. Олія покращує мікроциркуляцію крові, відновлює волоски, зміцнює та сприяє їх росту;
- розмаринова – супер засіб, який неодмінно має бути у тих, хто прагне відростити брови. Ця олія сприяє росту нових волосків, стимулює “сплячі” цибулини, зміцнює та надає сили. Такий результат досягається завдяки неймовірно багатому складу: вітамінам А, С, групи В, мінералам та кислотам.
Наносити олії можна кілька разів на тиждень, а за потреби і щодня. Робити це краще на ніч, оскільки тоді буде більше часу для активного впливу засобу. Також можна використовувати і вдень на 30 хвилин, потім змивати звичним засобом для зняття макіяжу та очищення шкіри.
Зверніть увагу: деякі олії (наприклад, рицинова) можуть викликати алергічні реакції та подразнення. Тому попередньо нанесіть засіб на зворотний бік зап’ястя. Якщо згодом на епідермісі не виникло жодної реакції, можете сміливо використовувати його на зоні росту брів.
Крім натуральних масел можна скористатися спеціальними сироватками, які продаються практично у всіх магазинах із косметикою. Такі косметичні продукти містять всі необхідні активні компоненти у високих концентраціях, мають зручний аплікатор для нанесення і демонструють непогані результати. Якщо не хочете мати справу з оліями, сироватки-активатори росту волосся – найкраще рішення для вас.
Вітаміни для росту волосся
Брак важливих вітамінів і мінералів може позначитися на рості волосся. Щоб такого не сталося, обов’язково перегляньте свій раціон і при необхідності доповніть його харчовими добавками. Особливу увагу зверніть на такі нутрієнти:
- біотин;
- вітамін С, А, Е, D, В12;
- залізо;
- селен;
- цинк;
- жирні кислоти омега-3.
Не забувайте, що прийом БАДів не замінить повноцінне та збалансоване харчування.
Салонні процедури для прискореного росту брів
Якщо хочеться прискорити процес, можна записатися до косметолога. Сьогодні популярною є мезотерапія брів. Це ін’єкційна процедура, спрямована на покращення росту волосся шляхом введення коктейлю з вітамінів, мінералів та амінокислот прямо у шкіру. Курс процедур дає дуже добрий результат:
- активізує “сплячі” волосяні фолікули;
- покращує кровообіг, а відтак і харчування цибулин;
- зміцнює волоски;
- прискорює ріст нових.
Все ще запитуєте, як відростити брови там де їх немає? Запишіться на мезотерапію.
Як довго відростають брови
Це питання, що хвилює багатьох дівчат. Тому що постійні походи до дзеркала з метою побачити чи відростають брови вже трохи втомили. Відсутність швидкого результату демотивує… Але ми ще на початку статті зазначили, що вам знадобиться запас терпіння.
Побачити перші результати можна від чотирьох до шести місяців (все індивідуально). І це за умови, що ви доглядали за бровами, робили масажі, не вищипували і отримували достатньо вітамінів. Дайте волосяним цибулинам трохи часу на відновлення і ви будете приємно здивовані результатом.