Що таке перманентний макіяж
В
сі жінки без винятку хочуть завжди виглядати доглянуто і привабливо без необхідності витрачати багато часу на макіяж. І якщо колись давно ми тільки могли про це мріяти, то сьогодні це стало можливим завдяки такій популярній естетичній процедурі, як перманентний макіяж. Він допомагає підкреслити природну красу жінки, зробити риси обличчя більш виразними та приховати косметичні дефекти. А найголовніше – сучасні техніки нанесення перманента дозволяють досягти максимально природного ефекту, який гармонійно поєднується із зовнішністю жінки.
Якщо ви давно мрієте про перманентний макіяж і детально вивчаєте інформацію про цю процедуру, то ви не дарма відкрили цю статтю. Ми в деталях розповімо вам про перманент, його особливості, популярні техніки, плюси і можливі нюанси. А також дамо поради, як обрати хорошого майстра і відповімо на питання, що часто задаються!
Що таке перманентний макіяж та як його роблять
Перманентний макіяж – це косметична процедура, в процесі якої спеціальний пігмент вводиться у верхні шари шкіри, створюючи ефект присутності макіяжу. Весь процес займає мінімум часу (не більше 1,5 години), а результат радуватиме довгі роки.
Як робиться перманентний макіяж
Хочете знати, як проходитиме процедура? Розповідаємо у деталях:
- Консультація майстра та підбір відповідного відтінку пігменту. На першому етапі майстер проводить консультацію з клієнтом, обговорюючи бажаний результат, підбираючи форму та відтінок, що відповідають індивідуальним особливостям зовнішності.
- Підготовка шкіри. Перед початком процедури шкіра очищається від макіяжу та дезинфікується. Після чого наноситься крем для анестезії, щоб мінімізувати дискомфорт під час роботи майстра.
- Нанесення ескізу. Майстер за допомогою спеціального олівця змальовує ескіз майбутнього макіяжу, узгоджуючи його з клієнтом. Після обговорення всіх нюансів починається процес нанесення перманента.
- Введення пігменту. За допомогою спеціального апарату або ручного інструменту (залежно від обраної техніки) пігмент вводиться у верхні шари шкіри. Глибина проникнення, зазвичай, становить 0,8-1 мм.
- Завершальний етап процедури. Після нанесення пігменту шкіра повторно обробляється антисептиком та спеціальними мазями для швидкої регенерації епідермісу. Також майстер обов’язково дає рекомендації щодо догляду в період загоєння.
Чим відрізняється перманентний макіяж від татуажу
Багато хто досі за звичкою називають перманентний макіяж татуажем. Так, вони мають схожий принцип введення пігменту під шкіру, але все ж таки є відмінності (причому дуже серйозні).
Татуаж передбачає введення пігменту глибше (до 1,5 мм), забезпечуючи стійкіший, можна сказати, довічний результат. Пігмент у цьому випадку може вицвісти і навіть мігрувати.
З перманентним макіяжем таких проблем немає. Як ми вже говорили раніше, пігмент вводиться у верхні шари шкіри. Завдяки чому міграція кольору виключена, а сама насиченість пігменту поступово світлішатиме, сходячи нанівець. До того ж, перманент менш травматичний для шкіри та процес реабілітації протікає значно швидше.
Види перманентного макіяжу
За допомогою перманенту можна підкреслити красу губ, виразність очей та брів. Технік нанесення теж багато і підбираються вони в індивідуальному порядку залежно від побажань жінки. А щоб вам було простіше визначитися, пропонуємо детальніше поговорити про види та техніки даної процедури.
Перманентний макіяж брів
За допомогою перманента можна швидко та легко скоригувати форму, густоту та колір брів. Відштовхуючись від того, яка у вас мета, майстер може запропонувати кілька технік перманентного макіяжу
- пудрове напилення – створює ефект акуратно фарбованих брів, що нагадує легкий макіяж тінями. Пігмент наноситься точково, створюючи градієнт від світлішого до темного відтінку.
- мікроблейдинг – ручна техніка, за якої за допомогою тонкого леза створюються дрібні надрізи, що заповнюються пігментом (інструмент, яким працює майстер, називається маніпулою). В результаті виходять тонкі, природні лінії, що імітують натуральні волоски.
- змішана методика – включає комбінацію мікроблейдингу і пудрового напилення. У цьому випадку майстром промальовуються окремі волоски з додатковою м’якою розтушовкою для відтворення об’єму.
Перманентний макіяж губ
Процедура дозволяє скорегувати форму, додати об’єму та насиченості кольору губ. Тепер вам не доведеться постійно носити з собою помаду та олівець для промальовування контуру. Ваші губки будуть мати гарний та рівномірний колір на постійній основі. На сьогоднішній день майстер може запропонувати вам дві найпопулярніші техніки:
- акварельна – пігмент наноситься без чіткого контуру, створюючи ефект природно забарвлених губ з м’яким переходом кольору.
- помадна – передбачає більш щільне заповнення пігментом, створюючи видимість нанесеної губної помади. Колір може бути як насиченим, так і більш нейтральним.
Перманентний макіяж очей
Підкресліть красу та чарівність своїх очей за допомогою перманента, а свій лайнер подаруйте подрузі, адже він вам більше не знадобиться. Перманентний макіяж очей можна зробити кількома техніками:
- міжвійка – тонка лінія пігменту наноситься між віями, створюючи ефект густоти та виразності без явного підведення.
- класична стрілка – перманент повністю імітує стрілку, яку ви так старанно виводили щоранку. Товщину ліній, висоту та довжину хвостика ви з майстром промальовуєте індивідуально, враховуючи тип зовнішності та розріз очей. Кінцевий результат сто відсотків потішить.
- стрілка з розтушовкою – це комбінація чіткої стрілки та м’якої розтушовки, яка створює ефект нанесення тіней.
Як бачите, варіантів нанесення перманентного макіяжу дуже багато, а це в свою чергу дозволяє знайти найоптимальніший варіант, що підходить кожній жінці.
Переваги та недоліки процедури
Абсолютно всі косметичні процедури мають як плюси, так і мінуси. Перманентний макіяж не є винятком. Незважаючи на те, що він став класним та зручним рішенням, що дозволяє розпрощатися з декоративною косметикою, потрібно враховувати усі нюанси процедури. Давайте ж докладніше розберемо всі “за” та “проти”:
Переваги:
- підходить всім жінкам, незалежно від віку, кольору волосся, типу шкіри.
- відсутність потреби щодня наносити макіяж (при необхідності можна поєднувати з косметикою);
- ефект зберігається надовго;
- можливість швидко та безболісно скоригувати косметичні недоліки, підкреслити риси обличчя та підвищити впевненість у собі.
Недоліки:
- неприємні відчуття під час проведення процедури (попри використання анестезії деякі клієнти можуть відчувати легкий дискомфорт);
- необхідність робити корекцію (як говорили раніше, пігмент з часом втрачатиме інтенсивність кольору);
- можливий ризик появи алергічної реакції на пігмент (дуже рідко, але таке може статися).
Також одним із недоліків можна вважати той факт, що перманент доступний не всім охочим. Є ряд протипоказань, які слід враховувати перед тим, як ви наважитеся записатися до майстра. Вони можуть бути абсолютними, за яких процедура суворо заборонена, та відносними, коли можливість проведення сеансу визначається після консультації з лікарем.
Абсолютні протипоказання:
- онкологічні захворювання;
- цукровий діабет (інсулінозалежний);
- вірусні інфекції, включаючи гепатит та ВІЛ;
- порушення згортання крові;
- тяжкі алергічні реакції на пігменти чи анестетики;
- схильність до утворення келоїдних рубців;
- епілепсія та психічні розлади.
Відносні протипоказання:
- вагітність та період лактації (через можливу зміну гормонального фону та чутливості шкіри).
- Загострення хронічних захворювань.
- застуда, грип чи інші інфекційні захворювання.
- деякі шкірні захворювання у зоні нанесення перманенту (акне, дерматит, екзема).
Обов’язково попередньо проконсультуйтеся з фахівцем перед відвідуванням салону краси.
Які запитання часто ставлять клієнти
А тепер давайте розглянемо найчастіші запитання, які виникають у жінок під час консультації у майстра.
Скільки тримається перманентний макіяж?
Тривалість ефекту залежить від типу шкіри, техніки виконання та якості пігментів, що використовуються. У середньому перманент впевнено триматиметься від одного до трьох років. Поступово пігмент світлішатиме і для підтримки результату рекомендується робити корекцію раз на 12-18 місяців.
Зверніть увагу, що у жінок з жирним типом шкіри колір перманенту тьмянітиме швидше. Це зумовлено активним виділенням себуму, який перешкоджає закріпленню пігменту.
Чи боляче робити перманентний макіяж?
Болючість процедури залежить від індивідуального больового порога та зони нанесення. Найчастіше клієнти відчувають легке поколювання та невеликий дискомфорт. Але не варто сильно переживати з цього приводу, тому що сучасні майстри використовують спеціальні знеболювальні гелі та креми, що дозволяють звести нанівець усі неприємні відчуття.
Як часто потрібно проводити корекцію?
Перша корекція проводиться за місяць після нанесення перманента. Вона необхідна для того, щоб закріпити результат і усунути дрібні недоліки, які могли утворитися під час реабілітаційного періоду.
Після цього фахівці рекомендують записуватися на корекцію раз на 1-2 роки, залежно від того, як швидко пігмент втрачатиме свою насиченість.
На завершення хочеться сказати, що перманентний макіяж – це справді чудова можливість виграшно підкреслити свою зовнішність, а також заощадити час на щоденному нанесенні мейку. Ви виглядатимете привабливо завжди і всупереч будь-яким обставинам.